Працюємо в умовах карантину

Першого  вересня 2021 року розпочався  новий навчальний рік  в умовах адаптивного карантину.

Згідно до Постанови Головного держаного лікаря України «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»  від 25 серпня 2021 року №8, від 06.09.2021 №10, від 06.12.2021 №23

КДНЗ № 49   забезпечений:

• антисептичними засобами для обробки рук,
  • паперовими рушниками та рідким милом,
  • засобами індивідуального захисту – масками.

Працівники дошкільного закладу дотримуються графіків: провітрювання, заміни масок, прибирання приміщень, температурного скринінгу, дезінфекції поверхонь та обробки іграшок.

Вимоги щодо організації освітнього процесу

1. Температурний скринінг дітей проводять при вході (початковий) у заклад та кожні 4 години (поточний) з занесенням показників у відповідний журнал довільної форми.

Діти, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2° C або ознаки респіраторних захворювань, ізолюються з відповідним інформуванням медичного працівника та батьків. При ізоляції важливо не допустити тривожних відчуттів у дитини та враховувати її психологічний стан.

2. Ранкове приймання дитини до закладу та передачу після закінчення дня, проводить вихователь групи на території закладу, за межами його будівлі.

За несприятливих погодних умов приймання та/або передачу дітей відбувається в приймальних та/або роздягальних групових осередках закладу. За умови перебування на території закладу батьки або особи, які їх замінюють, повинні одягати респіратор або захисну маску, так, щоб були покриті ніс та рот.

3. На вході до закладу організовується місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60 % для ізопропілових спиртів та понад 70 % для етилових спиртів.

Основним заходом гігієни рук в умовах закладу є миття рук з милом. Використання антисептиків доцільне лише в тому випадку, коли відсутній доступ до проточної води з милом. Протирання рук вологими серветками з метою знезараження або як заміна миття рук або антисептичної обробки не рекомендується.

Використання антисептиків повинно відбуватись виключно під контролем працівників закладу. Самостійний доступ дітей до спиртових антисептиків повинен бути обмеженим.

4. Всі протиепідемічні заходи, спрямовані на захист дітей (термометрія, навчання обробці рук антисептиком, миття рук, навчання правилам етикету кашлю тощо) проводяться в ігровій формі та за особистим прикладом працівників закладу.

Проведення освітнього процесу дошкільного закладу планується відповідно до  чинних рекомендацій МОЗ та МОН України.